Çağdaş İslam Düşünürleri ve Eserleri Kitap Sergisi

2015.05.11 Kitap sergisi - çağdaş islam düşünürleri - afiş2015.05.11 Kitap sergisi - çağdaş islam düşünürleri - ayraç (2)“Bütün kitaplar tek bir kitabın daha iyi anlaşılması için okunur” şiarıyla yola çıkan kitap sergimiz, İslam dinini daha iyi anlayabilmek ve öğrenebilmek arzusunu taşıyan Boğaziçi ahalisine hitaben 11-13 Mayıs tarihleri arasında 3 gün boyunca Kuzey Piramit’teydi. Son yüzyıla damgasını vurmuş Müslüman düşünürlerin eserleriyle birlikte, bu alana dair her Müslümanın kütüphanesinde bulunması gereken kaynaklar da sergilenenler arasındaydı.

Çok geniş bir literatürün varlığına rağmen maalesef bu alanın zenginliği pek bilinir değil. Bunun yanında bu kitapları inceleyip satın alabileceğimiz kampüsümüze yakın bir yer de yok. İşte bu sorunların çözümüne yönelik düzenlediğimiz kitap sergisiyle öncelikle mevcut literatürün zenginliği Boğaziçililer tarafından bilinsin, öğrenilsin istedik. Baskısı olmayan pek değerli yayınların da sahaflardan izini sürüp kitapseverlerle buluşmasını sağladık.  Bununla birlikte öğrenci kesesine uygun indirimli fiyatlarla yaptığımız satışlarla bir “bookstore” ihtiyacını 3 günlüğüne de olsa gidermeyi hedefledik.2015.05.11 Kitap sergisi - çağdaş islam düşünürleri - ayraç (1)

Bu süre boyunca çok güzel bir atmosferde, şarkımızla, türkümüzle, lokumlar ikram ettik, kendi tasarımımız olan kitap ayraçlarımızı hediye ettik. 

Final döneminde yaz tatiline hazırlanmakta olan Boğaziçi efradına tatili iyi değerlendirmeye yönelik kitaplar sunduk. Umarız, bütün bunlar Boğaziçi camiasında “tek bir kitabın” daha iyi anlaşılması adına bir katkı sunabilmiştir.